ŠKOLA U PRIRODI - CRIKVENICA

Autor: Iva Zlomislić, 29. 10. 2021.

U razdoblju do 19. do 22. listopada učenici 4. razreda bili su uključeni u program Škola u prirodi. Boravili su u Crikvenici gdje su učili o prirodnim raznolikostima primorskog krajolika. Naučili su koje biljke i životinje obitavaju u tom kraju te važnost mora za primorski krajolik i ljude koji tamo žive.

U utorak je započela dugo očekivana avantura. Krenuli smo prema Senju gdje su učenici posjetili tvrđavu Nehaj. Saznali su da je sazidana od materijala razrušenih crkava, samostana i kuća prvotno smještenih izvan gradskih zidina.

Lijep sunčan dan iskorišten je za šetnju obalom i upoznavanjem Crikvenice. Posjetili smo spilju Bisurujku na otoku Krku. Učenici su naučili koje su endemske vrste pronađene u spilji, kako nastaju stalaktiti i stalagmiti i mnoge druge zanimljivosti. Tijekom panoramske vožnje Velebitskim kanalom uživali smo promatrajući 5 dupina koji su obradovali učenike svojom prisutnošću.

Animatorice su vodile mnoge zabavne igre, radionice te važno jutarnje razgibavanje. Tako su učenici prolazeći poučnom stazom naučili koje sve biljne vrste mogu pronaći u primorskom zavičaju. Upoznali su glagoljicu te izradili plakate za svoje učiteljice s njihovim imenima na glagoljici.

Dan prije povratka u Zagreb pošli smo do župnog ureda župe Sv. Antuna Padovanskog u Crikvenici. Župnik nas je ugostio i učenike počastio mandarinama. Sudjelovali smo na sv. misi kako bismo zahvalili za nekoliko divnih dana koje smo proveli zajedno.

Lana Bagarić

« Svibanj 2022 »

Salezijanska osnovna škola / , Zagreb / os-salezijanska.skole.hr / ured@os-salezijanska.skole.hr