DAN ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Iva Zlomislić, 14. 10. 2021.

Povodm Dana zahvalnosti za plodove zemlje (11.10.2021.) učenici su molitvom zahvalili Bogu na kruhu i plodovima zemlje. U nastavku pročitajte i pogledajte kako je to izgledalo u našoj školi u razrednoj i predmetnoj nastavi.

U ponedjeljak, 11. listopada, u našoj školi na Jarunu obilježen je Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Nakon jutarnje molitve don Tomislav Lukač blagoslovio je kruh i ostale pekarske proizvode koje su učenici pripremili. Učiteljice razredne nastave su kroz predmete Hrvatski jezik, Priroda i društvo te Likovna kultura povezale Dan zahvalnosti za plodove zemlje i Dan kruha sa sadržajima navedenih predmeta -  tako su učenici rješavali kvizove i učili o nastanku kruha, crtali kruh i ostale pekarske proizvode. Učenici su bili sretni što su mogli pokazati omiljene pekarske proizvode svojim prijateljima, ali i učiteljicama.

Ljerka Smetiško

Dan zahvalnosti za plodove zemlje obilježen je i u našoj školi na Knežiji. Učenici viših razreda započeli su dan jutarnjom molitvom koju je predvodio don Mario Bobić. Nakon molitve i blagoslova kiflica, svi su otpjevali pjesmu „Zahvali“. Zajedno su se uputili u učionice i radosno nastavili svoj školski dan.

Suzana Percela

« Svibanj 2022 »

Salezijanska osnovna škola / , Zagreb / os-salezijanska.skole.hr / ured@os-salezijanska.skole.hr